Garlica Murowana
Nawiązując do historycznego układu kompozycyjnego kompleks skupia się wokół trzech dziedzińców.
Wjeżdżając przez główną bramę od prawej znajduje się najmłodsza część założenia, dziedziniec na którym znajduje się parking dla zwiedzających
(30 stanowisk w tym 2 dla osób niepełnosprawnych). Stodoła o dość dużych rozmiarach (44,0 m x 12 m) pochodząca z czasów międzywojennych podzielona została na dwie części i zaadoptowana na portiernię wraz z szatnią dla studentów oraz sklep winiarski wraz z punktem informacyjnym. Istniejące budynki mieszkalne
w części zachodniej zostały osłonięte od części ogólnodostępnej i przeznaczone dla osób opiekujących się tym terenem.
Z tego dziedzińca już na pieszo dochodzimy do drugiego dziedzińca- głównego z odtworzonym owalnym gazonem. Wokół niego rozmieszczone są budynki: spichlerza zaadaptowanego na sale dydaktyczne, szkoleniowe dla studentów oraz winiarzy, budynek lamusa w którym znajdować się będzie kawiarenka wraz z „muzeum miejsca” w którym chętni będą mogli dowiedzieć się więcej na temat historii całego założenia. Kolejnym budynkiem jest zrekonstruowany dwór w którym odbywać się będą degustacje winiarskie oraz imprezy okolicznościowe. Z dworu przez taras można przejść do ogrodu, który istniał tu od pocz. XIX w. z czasem jednak został zdewastowany. W projekcie odtwarzam jego układ tarasowy ograniczając się tylko do obsadzenia niewielkiej części niską roślinnością tak aby odsłonić widok na winnicę oraz otwarty krajobraz.
Ostatnim dziedzińcem, jaki kreuje się w tym terenie, jest dziedziniec gospodarczy. Jego pierwotna funkcja zostaje zachowana jak również odtworzony zostaje jego układ- w czworobok.
Fakt, iż nie zachowały się żadne informacje o architekturze tych budynków,a jedynie ich układ, nowe budynki dostosowane są wielkością i charakterem do potrzeb nowej funkcji jaką jest winiarstwo.